amenity hotel spindleruv mlyn
apartmany amenity resort spindleruv mlyn
Amenity hotel Špindlerův Mlýn
amenity hotel spindleruv mlyn
apartmany amenity resort spindleruv mlyn
previous arrow
next arrow

Vodopády ve vzdálenosti do 30 km od Amenity Hotel & Resort Špindlerův Mlýn

Malý Labský

vodopád

Malý Labský vodopád je více než 5 metrů vysoký. Je poměrně dobře viditelný i přístupný z modré turistické cesty v Labském dole. Pravé rameno vodopádu klesá pozvolna se sklonem 60°, při nižším stavu vody jím protéká téměř všechna voda. Levé rameno vodopádu je svislé, při vyšším stavu vody se roztahuje na celou šířku vodopádu a obě ramena téměř splývají. Pod hlavním vodopádem je další, 3 metry vysoký, vodopád.

O něco výše, 300 metrů nad Malým Labským vodopádem je 2 metry vysoký vodopád, který ukončuje 350 metrů dlouhé kaskády Labe.

Zdroj (text a fotografie): www.vodopady.info

Pančavský

vodopád

Náš nejvyšší vodopád padá z Pančavské Louky do Labského dolu, je to typický vodopád vytvořený na boční stěně ledovcového údolí. Dosahuje celkové výšky 145 metrů, při celkovém sklonu přibližně 45°.

Pančavský vodopád je složen z několika stupňů, které jsou samy o sobě kaskádovité. Vodopád má poměrně komplikovaný profil. Stupně mají (bráno shora) výšku 36, 40, 23 a 20 metrů.

Zdroj (text a fotografie): www.vodopady.info

Vodopád

Vysoké strouhy

Autor obrázku Vlastimil Pilous

Vodopád na Vysoké strouze se padá z levého břehu přímo do Dolského (Svatopeterského) potoka. Je tedy pěkně vidět z pravého břehu od hotelu Lenka, kde vede silnice. Vodopád je relativně vysoký – 10,5 metru, na atraktivitě mu však ubírá malý celkový sklon, kvůli kaskádovitému tvaru, a hlavně malé množství vody.

Zdroj (text a fotografie): www.vodopady.info

Vodopády

Bílého Labe

autor Vlastimil Pilous

Bílé Labe patří spolu s Labem a Mumlavou mezi nejdivočejší relativně vodnaté toky Krkonoš. Vede podél něj modrá turistická cesta, z které je většina vodopádů a kaskád relativně dobře přístupná.

Lavinová peřej

Plotnový vodopád

Dlouhý vodopád

Balvanová

Velký skok

Hučivá kaskáda

Velký vodopád

Zdroj (text a fotografie): www.vodopady.info

Kozelský

vodopád

Autor: aleš tauchman (pořízeno 13. 11. 2015)

Na Kozelském potoce se nachází vodopád vysoký 3,5 metru, kterým protéká poměrně dost vody. Paradoxně však lépe vynikne při nižším stavu kdy je lépe vidět struktura skalního podloží.

Zdroj (text a fotografie): www.vodopady.info

Kaskáda

Dolského potoka

Dolský nebo také Svatopetrský potok překonává na kótě 900 m.n.m zpevněný skalní blok a vytváří na něm výraznou kaskádu vysokou 4 metry. Ta je ještě zvýšena nahromaděnými kameny na horním okraji.

Zdroj (text a fotografie): www.vodopady.info

Vodopády jsou nejvydatnější koncem dubna až začátkem května, kdy sníh taje. V průběhu roku aktivita vodopádů závisí na úhrnu srážek.

Náš průvodce vám rád poradí, které vodopády se oplatí navštívit a kam se vydat za hezkými zážitky i jedinečnou podívanou.

Náš průvodce
Lukáš

Ornitolog, který hostům odkryje tajná místa Krkonoš.
Nikdo jiný se nehodí na recepci našeho špindlerovského resortu víc než Lukáš. Nejen že v hotelnictví vystřídal snad všechny profese, a tak hostům poradí s každým problémem, ale navíc je to místní rodák, který má hory opravdu rád. Prohání se po nich na kole, na lyžích a nebo leze po skalách. Okolní přírodu má tedy prozkoumanou v zimě i v létě a rád dá tipy na ty nejzajímavější výlety.

Další zajímavá místa v okolí Špindlerova Mlýna

Call Now Button