previous arrow
next arrow
Slider
Amenity Hotel & Resort Špindlerův Mlýn

Letní osvěžení ve Špindlerově Mlýně

Napadlo vás vyrazit v létě na hory a přitom si neodepřít vodní radovánky?

Na horách vás čekají příjemnější teploty než v nížinách, les vám poskytne svůj stín a řeka společně s vodopády vás báječně osvěžení a k tomu nabídne hezkou podívanou. Navíc zde najdete spoustu zajímavých míst a zábavy, kterou jinde nezažijete.

Připravili jsme pro vás přehled zajímavostí v blízkém okolí a nespočet krásných krkonošských vodopádů, za některými můžete vyrazit pěšky, na kole nebo i autem.

Paddleboardy
na přehradě

Poznejte krásy Špindlerova Mlýna z vodní hladiny Labské přehrady. 

Stand Up Paddleboard

Užijte si jízdu na Paddleboardu na Labské přehradě. Jedná se o stabilní surf, na kterém stojíte a pomocí dlouhého pádla se pohybujete po vodní hladině. Paddleboard je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

Půjčovna se nachází v horní části přehradní nádrže, na parkovišti P1.

Přehrada
Labská

Procházka podél přehrady
Příznivce pěší turistiky potěší výlet na trase Labská přehrada – Špindlerův Mlýn, který zabere cca dvě hodiny času na trase tam a zpět. Touto cestou se mohou vydat rodiče s malými dětmi i maminky s kočárky, nejde o nijak náročnou trasu.

Labský
důl

Říše vodopádů
Na délku měří Labský důl osm kilometrů a je součástí Krkonošského národního parku. Koncem 19. století tady hrabě Harrach vybudoval cestu, která spojila Špindlerův Mlýn s Labskou boudou, tzv. Harrachovskou cestu. Dále zřídil v roce 1904 první přírodní rezervaci v Krkonoších na severním svahu u jeskyně. Co se vám v Labském dolu určitě zalíbí je vodopád Labe, největší vodopád Pančavy, Labská rokle a Labské jámy. Přítomná květena je velmi rozmanitá, nechybí alpské loučky a smrkové porosty. Blízko dolu najdete suťovou jeskyni Krakonošovu klenotnici.

Tip na výlet
Plánujete-li průchod Labským dolem, po výstupu Harrachovou cestou k Labské boudě se určitě zastavte u pramene Labe. Vrátit se můžete zpět po červené stezce kolem Pančavského vodopádu a Mohyly Hanče a Vrbaty přes Zlaté návrší dolů do zpět Špindlerovova mlýna. Trasa měří 18 kilometrů. A pokud nejste vázáni na jedno místo odjezdu, můžete se vypravit až do Harrachova na Mumlavské vodopády od Luční Boudy dále po modré turistické trase. Tato velmi populární cesta měří 19 kilometrů.

Rafting
Den na řece

Velmi lehký rafting vhodný i pro rodiny s dětmi. Přeprava na Malou skálu a následná projížďka na Jizeře pod dohledem instruktora vám dopřeje pěkný a pohodově strávený den na řece v objetí CHKO Český ráj. Pohoda na vodě, aneb jak ovládat loď a co s námi řeka udělá.

Chcete si den ještě více zpestřit? Můžeme se zastavit v Bozkovských jeskyních a podívat se na největší podzemní jezero v Čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou.

Rafting je celodenní program, trvající od cca 10:00 do 15:00

Aquazorbing
Chůze po vodě

Netradiční zábava
Vyzkoušejte něco nového. Aquazorbing je velmi zábavný a netradiční zážitek. Chůze po vodní hladině, vyzkoušejte přemety, otočky a triky, o kterých by se vám na souši ani nesnilo. Vezměte rodinu a kamarády.

Jak to funguje?
Zavřou vás do nafukovací koule z průhledného PVC materiálu, tu následně nafouknou a vypustí vás na vodní plochu.

Bezpečnost
Po celou dobu na vaši bezpečnost dohlíží zkušení instruktoři. Koule je vodotěsná i vzduchotěsná, uvnitř máte dostatečnou zásobu vzduchu na dobu, která několikanásobně převyšuje trvání celé aktivity.

Summer
Tubing

Summertubing je obdoba snowtubingu, kdy se kloužete v připraveném korytě vystlaném speciálními rohožemi z kopce dolů.

Kousek od centra Špindlerova Mlýna najdete takřka 200 metrů dlouhé koryto s několika klopenými zatáčkami, kde zažijete spoustu zábavy a legrace. Atrakci si užijí všechny věkové kategorie. Nejmenší děti (cca do 3 let) sjíždí společně s rodiči, ty starší pak stejně jako dospělí již jezdí sami.

Na začátek tobogánu se dostanete pohodlně vsedě, vyveze vás tam speciální tubingový vlek. Dolů už to pak pofrčí úplně samo.

Provozní doba: od středy do neděle 12:00 – 19:00

Tipy na aktivity a zábavu v okolí resortu

Prozkoumejte další možnosti aktivit a zábavy

Letní dovolená ve Špindlerově Mlýně

Rezervujte si pobyt už teď

Call Now Button